fbpx

Pomoc dla Ukrainy

W związku z eskalacją konfliktu zbrojnego obywatele Ukrainy z dnia na dzień znaleźli się w ogromnym niebezpieczeństwie. Zmuszeni porzucić swoje domy i miasta przedostają się za naszą granicę. Trwającą wojna i związany z nim strach to dramatyczne doświadczenia, z którymi muszą mierzyć się dzieci.

 

Pragniemy włączyć się w działania wspierające uchodźców z Ukrainy.

Podjęliśmy się zadania odwiedzania dzieci przebywających w punktach recepcyjnych oraz pozostałych miejscach przebywania uchodźców z Ukrainy, gdzie będziemy organizować spotkania z naszymi wolontariuszami – Doktorami Clownami.

 

 

Ty również możesz nam pomóc w dotarciu z uśmiechem do dzieci na granicy!

Przekaż darowiznę 

Nr konta do wpłat: (mBank) 81 1140 2017 0000 4102 1302 3140 

 

 

Dlaczego Twoja pomoc jest ważna?

 

 Od rozpoczęcia konfliktu, granicę polsko-ukraińską codziennie przekra kilkadziesiąt tysięcy ludzi. W zdecydowanej większości są to matki z małymi dziećmi. Ogromny lęk, strach o najbliższych, poczucie niepewności i osamotnienia to odczucia, z którymi muszą się właśnie mierzyć.

Nasza organizacja od ponad 20 lat wspiera osoby w sytuacji kryzysu m.in. na szpitalnych oddziałach w całej Polsce. Mamy też doświadczenie w pracy z uchodźcami, dlatego od początku wojny na Ukrainie włączyliśmy się w działania wspierające jej najmłodsze ofiary. Poprzez „terapię śmiechem” dajemy im szanse odreagowania trudnych emocji, rozładowania napięć oraz wzmocnienie poczucia kontroli i bezpieczeństwa. Jak pokazuje praktyka Doktorów Clownów pracujących w obozach dla uchodźców na całym świecie, wykorzystanie śmiechu w  obliczu tak trudnych doświadczeń granicznych, jest sposobem na odzyskiwanie spokoju i równowagi.

Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie w pracy z małymi pacjentami chcemy wesprzeć ukraińskie dzieci w tym trudnym czasie.

Wierzymy, że nasze spotkania pomogą chociaż na chwile przywrócić radość na ich buziach.

 

Tysiące dzieci zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów. Pomóż przywrócić im poczucie bezpieczeństwa.

 

 

Dane kontaktowe

Fundacja Dr Clown

ul. Powstańców Śląskich 87/U10B 01-355 Warszawa

tel.(+48 22) 854 05 01, e-mail: info@drclown.pl

 

Polityka prywatności

© 2015 Fundacja "Dr Clown". All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone