• Nr konta: 22 1090 2851 0000 0001 4759 5497
poprzedni slajd
Slide
Slide

Przekaż darowiznę i spraw, by znów poczuły radość!

następny slajd

Uśmiech pomaga leczyć. Poważnie!

Dotlenia, odpręża, poprawia odporność – to jedne z licznych, dobroczynnych właściwości uśmiechu. To właśnie z jego pomocą Doktorzy Clowni pomagają pacjentom w powrocie do zdrowia, prowadząc w polskich szpitalach terapię śmiechem.

 • Jesteśmy
  w całej Polsce
 • Pomagamy dzieciom,
  dorosłym i seniorom
 • Mamy ponad 20 lat
  doświadczenia
  w śmiechoterapii
 • Ponad milion
  wywołanych uśmiechów

Dlaczego Twoja pomoc
jest potrzebna?

Pobyt w szpitalu łączy się z bólem, cierpieniem, brakiem poczucia bezpieczeństwa i samotnością. Doktorzy Clowni, wykorzystując dobroczynne właściwości uśmiechu, pomagają dzieciom zapomnieć o strachu i dodają siły w powrocie do zdrowia.

Ty również możesz pomóc w realizacji programu "terapii śmiechem" w całej Polsce. Dzięki Twojemu wsparciu Doktorzy Clowni będą mogli dotrzeć z uśmiechem i dobrą energią do jeszcze większej liczby pacjentów w szpitalach i podopiecznych hospicjów.

Zobacz więcej

Nasze wyniki

Aktualnie ponad 450 przeszkolonych wolontariuszy odwiedza regularnie z programem „terapii śmiechem” ponad 40 000 podopiecznych przebywających w szpitalach i różnego rodzaju placówkach w miastach w całej Polsce.

 • 450 wolontariuszy
 • 40 000 podopiecznych rocznie
 • 170 szpitali i placówek
 • 100 miast

Aktualności
oraz informacje

Projekt - Wsparcie

Projekt - Wsparcie

02.02.2024

Zbliżamy się do zakończenia projektu!! Już w marcu 110 uczestników pracujących na co dzień z osobami z niepełnosprawnościami projektu zakończy spotkania superwizyjne, których celem jest zapobieganie ich wypaleniu zawodowemu. O projekcie Dzięki...

Więcej
Nowy Projekt:

Nowy Projekt: "Mali Ambasadorzy Uśmiechu...

24.01.2024

Wprowadź radość i chęć pomagania wśród uczniów swojej placówki! Jesteś przedstawicielem szkoły lub przedszkola? Chciałbyś włączyć swoją placówkę w niecodzienną akcję, która nie tylko zainteresuje dzieci, ale także pomoże innym? To...

Więcej
Projekt - Wsparcie

Projekt - Wsparcie

22.12.2023

"Projekt- Wsparcie” Jesteśmy na półmetku projektu. Dzięki dofinasowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych 110 osób pracujących z osobami z niepełnosprawnościami w 11 lokalizacjach w Polsce - Opolu, Sosnowcu, Katowicach...

Więcej
Uśmiechniętych Świąt życzy Fundacja Dr C...

Uśmiechniętych Świąt życzy Fundacja Dr C...

21.12.2023

Wśród nocnej ciszy... pamiętajmy o tym, co ważne. O rodzinie, bliskich, przyjaciołach. O uśmiechu!O tym, co czyni nas ludźmi. O otaczającym świecie i zmianach.Niechaj ten czas będzie powrotem do tego, co...

Więcej
 • Kasia z Wrocławia

  Wolontariusze Fundacji Dr Clown z programem "terapii śmiechem" odwiedzają dzieci na różnych oddziałach pediatrycznych, a także w hospicjach.

Historie naszych
podopiecznych

Doktor Clown ratuje przed strachem

18-01-2022

Oddział pediatryczno-neurologiczny. Mały Kacper zamknięty w indywidualnej sali był w bardzo złym stanie psychicznym. Na każdą obcą osobę reagował strachem i histerią.

Więcej

Cud uśmiechu

18-01-2022

Najczęściej dzieci i ich rodzice na sam nasz widok reagują śmiechem. Jednak czasami spotykamy na oddziałach również smutek i chorobę, z którą trudno wygrać.

Więcej

Rollercoaster dobrych emocji

18-01-2022

Dr Smerfetka razem z Dr Zacieszajką odwiedzają dorosłych pacjentów przekazując kartki z życzeniami w ramach akcji “Wszystkiego Dobrego dla Chorego”.

Więcej

 

 

Fundacja pomagająca dzieciom i seniorom

Śmiech pomaga w leczeniu pacjentów niezależnie od wieku, dlatego nasza fundacja nie ogranicza swoich działań wyłącznie do współpracy z najmłodszymi. Niosąc uśmiech do szpitali i placówek leczniczo-opiekuńczych skupiamy się na wszystkich podopiecznych – dzieciach, dorosłych seniorach.

Fundacja „Dr Clown” działa nieprzerwanie od 1999 roku. Od początku naszej działalności niesiemy uśmiech tam, gdzie jest on najbardziej potrzebny. Nasze działania wspierają procesy leczenia, jednocześnie zapewniając bliskość osobom chorym i znajdującym się w trudnych sytuacjach. Wykorzystując śmiech, Doktorzy Clowni, rozpraszają negatywne emocje i niosą nadzieję. Równocześnie, dzięki dobroczynnemu wpływowi śmiechu na organizm człowieka, wspieramy procesy leczenia.

Dlaczego nasza obecność jest tak ważna?

Dzieci przebywające w szpitalu doświadczają wielu trudnych emocji. Lęku, złości, rezygnacji… Dziecko zabierane jest z bezpiecznego otoczenia domowego do zupełnie obcego mu środowiska, gdzie otoczone jest zupełnie obcymi mu ludźmi. Ponadto hospitalizacja wiąże się z deprywacją potrzeb społecznych. Mały pacjent traci kontakt z rówieśnikami, często także z rodzeństwem. Co gorsza, najbliżsi bardzo często koncentrują się na walce z chorobą, w efekcie czego dziecko jako mały człowiek schodzi na drugi plan. Doktorzy Clowni widzą zawsze człowieka, nie jego chorobę. Między innymi dlatego spotkania z nami dają pacjentom tyle radości, ale i ulgę.

Fundacja dla dzieci: Warszawa i okolica

Siedzibą Fundacji „Dr Clown” jest Warszawa. Dzięki ponad 20 oddziałom regionalnym działamy w ponad 100 miastach na terenie całego kraju. Co roku docieramy do prawie 60 000 podopiecznych szpitali i placówek specjalnych. Współpracujemy również z placówkami i ośrodkami leczącymi oraz rehabilitującymi dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi i intelektualnymi.

To czym wyróżnia się nasza fundacja na tle innych inicjatyw pomocowych, to otwartość na każdą osobę, która w chorobie lub sytuacji kryzysowej potrzebuje bliskości, zrozumienia, chwili uśmiechu. Naszą działalnością wspieramy różne fundacje pomagające dzieciom, takie jak fundacje dla dzieci chorych na raka oraz fundacje dla dzieci niepełnosprawnych. Doktorzy Clowni stanowią także wsparcie dla osób dorosłych i seniorów. Naszym celem jest, aby każdy pacjent, którego spotkamy na swojej drodze choć na chwilę mógł zapomnieć o tym gdzie jest i dlaczego. Chcemy odwrócić jego uwagę od choroby i skupić ją na rzeczach przyjemnych. Stąd nasze stroje i charakterystyczne kolorowe noski, za którymi kryją się doświadczeni, odpowiednio przygotowani wolontariusze, którzy doskonale rozumieją naszą misję i realizują ją w każdym kontakcie z pacjentem, niezależnie od wieku i sytuacji.

Partnerzy biznesowi

 • Partner Lego
 • Partner Mars
 • PZU
 • Partner T-Mobile
 • Partner Bank BPH
 • Partner Flying Tiger
 • Partner Speedmail
 • Partner Toyota
 • Partner Perfetti
 • Partner Deloitte
 • Partner Loreal
 • Partner Okaidi
 • Partner Alior
 • SPC
 • Partner Dental Club

  Masz pytania dotyczące darowizn?

  22 844 82 03
  kontakt@drclown.pl